REFORM EĞİTİM YAZ OKULLARI

Günümüzde yabancı bir dil öğrenme, konuşma ve iletişim kurmanın önemi artıyor. Bunun için yabancı dil eğitimi almaya ne kadar erken başlanırsa o dile hakim olmak da kolaylaşıyor. Yabancı dil öğrenmenin en etkin yolu ise o dilin konuşulduğu ülkede, o ülkenin kültürünü yaşayarak, insanlarla iletişim kurmaktan geçiyor.

Reform Eğitim yurtdışında bulunan en seçkin ve güvenli okulları saptamıştır. Bu okulların deneyimli eğitim kurumları olmalarına özen göstermiş ve kendi ülkelerinin resmi eğitim kurumlarınca denetlenen ve uygunluk belgesi olan okullar seçmiştir. Reform Eğitim 20 yılı aşkın süredir yaz okullarına düzenli öğrenci göndermekte ve bu okullarda olan her türlü değişikliği yakından güncel olarak takip etmektedir.

Yurtdışında yaz okullarına katılmanın amacı hem öğrenilen yabancı dilin pratik yapılarak öğrenilmesi hem de yurtdışı deneyimi kazanılarak öğrencilerin erken yaşta özgüven kazanmasının sağlanmasıdır. Yaz okullarının en önemli özelliği, eğitim yanında tatil amaçlı düzenleniyor olmasıdır. Eğitimlerini genellikle sabah saatlerinde veren okullar öğleden sonra okulun öğrencileri için sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerle programlarını zenginleştirirler. Yaz okullarında dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciler bulunmaktadır. Bu öğrenciler ile ilişkiler ilerdeki yaşantılarında uzun bir süre devam edecek arkadaşlıkların kurulmasını sağlamaktadır. En önemlisi de yabancı dilini geliştirmek için kendi yaşıtları olan bu öğrenciler ile pratik yapabilmektedirler. Reform Yurtdışı Eğitim her bir merkeze belirli sayıda Türk öğrenci göndermektedir. Bir merkezde çok sayıda Türk öğrenci olması engellenmektedir.

Burada amaç, öğrencilerin sınıfta öğrendiklerini pratik olarak pekiştirmeleri ve diğer ülkelerden öğrencilerle iyi vakit geçirerek kaynaşmalarını sağlamaktır. Hafta sonları ise okula yakın çevrede bulunan tarihi ve turistik bölgelere geziler düzenleyerek öğrencilerin vakitlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamaktır. Bu gezilerde öğrenciler bir yandan bölgenin tarihi ve kültürel özellikleri hakkında bilgi sahibi oluken, diğer yandan yabancı dillerini pratik yaparak geliştirirler ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle kaynaşarak uzun süreli dostluklar kurabilirler.

Reform Yurtdışı Eğitim Merkezi Yaz Okullarına katılmak için, hayalleriniz ile birlikte bavulunuzu hazırlayın ve unutulmaz bir yaz deneyimi yaşamaya hazır olun!